Уже 21 червня у Стрию запрацюють майданчики для паркування.

Зараз триває встановлення паркоматів, нових дорожніх знаків і розмітка паркомісць. Загалом впорядкують 7 вулиць міста: Народна, Майдан Ринок, Успенська, М. Заньковецької, Андрусяка, Зелена, Осмомисла. Ще дві вулиці (Галицька і Панаса Мирного) на доопрацюванні, реалізація запланована на наступний рік.

За результатами конкурсу, оператором з паркування визначили КП “Ринок”, яке адмініструватиме роботу “паркувальних” майданчиків. За попередніми розрахунками підприємства тариф мав становити 15 грн за годину стоянки, однак після тривалих обговорень цю суму знизили до 10 грн/год. Водночас вирішили створити спеціальну комісію, яка визначатиме коефіцієнт завантаження майданчиків і рекомендуватиме оптимальний тариф. Оплата здійснюватиметься трьома способами: абонемент, термінал та мобільний додаток. Абонемент вигідний для тих водіїв, які залишають своє авто щодня на проїжджій частині протягом тривалого часу. До прикладу, поруч їхнє місце праці. Ціна абонементу прорахована із 60% знижкою, що становить 750 грн в місяць.

Новація не поширюється на дворові майданчики, де місцеві жителі можуть вільно залишати своє авто. Мобільний додаток ще в процесі розробки. Важливим є те, що перші 10 хв стоянки є безкоштовними. Платна стоянка з 8.00 до 17.00 з понеділка по суботу. Також 10% паркомісць передбачені для людей із особливими потребами (без оплати).

Контроль за процесом здійснюватиме муніципальна інспекція з паркування, що матиме повноваження за порушення притягувати до адміністративної відповідальності. Тиждень до офіційного старту інспектори працюватимуть в тестовому режимі, розповідатимуть водіям про нові правила.

Оператор з паркування сплачуватиме у місцевий бюджет податковий збір, що в сумі становить майже 2 млн грн в рік. Також надходитимуть у бюджет усі штрафні санкції, які застосовуватиме інспекція з паркування.

Порядок починається із змін. Сподіваємося на успішний початок.

Стрийщина вшанувала Героя України Юрія Бурдяка
25.10.2021 08:39
Минуло 7 років з часу трагічної смерті під час виконання бойового завдання в районі села Сміле на Луганщині. Юрію було 23 роки. На могилі Героя у селі Завадів відбулися панахида та віче пам‘яті. …
Що? Де? Коли?
23.10.2021 08:55
У Народному домі працівники Стрийського Будинку дитячої та юнацької творчості провели чемпіонат з гри “Що? Де? Коли?” серед учнів 10-11 класів ЗОШ Стрийської громади. Чемпіонат проводять щорічно з…
Зупинка у Дніпрі дорогою з зони ООС
23.10.2021 08:30
Зустріч з міським головою Борисом Філатовим і неймовірна екскурсія Бібліотекою української діаспори ім. Дж. Маккейна. Близько 5 тисяч примірників рідкісної української літератури вразили навіть…